רישום למרכז

רישום למרכז

נפתח הרישום למרכז אורי הקהילתי  (עמותת צדק) לטיפול בילדים ובני נוער עם הפרעת קשב, קשיי התנהגות ולקויות למידה

מרכז אורי הינו מפעל הנצחה חינוכי – טיפולי לזכרו של תת ניצב אורי ויסקופ ז"ל שנפטר מדום לב פתאומי בשנת 2009. משפחתו, ביחד עם עמותת צדק, החליטה להקים את מרכז אורי הקהילתי אשר יהווה בית חם, תומך, אוהב ומקצועי לילדים ובני נוער עם הפרעת קשב, לקויות למידה והפרעות התנהגות והכל במסגרת תוכנית טיפול רב מערכתית שכוללת שת"פ מקצועי בין כלל הגורמים שעובדים עם הילד בדגש על ההורים ובית הספר.

מרכז אורי ממוקם בעיר ירושלים.

 

למי מתאים מרכז אורי?

* המרכז מתאים לילדים ולנערים שרוצים להצטיין בתחום הלימודי, חברתי, רגשי והתנהגותי! הרף שאנחנו מציבים הוא לא פחות ממצויינות – גם אם קשה!

* תושבי העיר ירושלים, מודיעין, מעלה אדומים, בית שמש, מועצה אזורית מטה יהודה, מועצה אזורית מטה בנימין, מועצה אזורית מגילות, מועצה אזורית גוש עציון.

* ילדים בגילאי גן חובה עד כיתה יב'

* בעלי מאפיינים של הפרעת קשב, לקויות למידה, הפרעות התנהגות, קשיים חברתיים, קשיים רגשיים. לא חובה מאובחנים!

* תלמידי החינוך הרגיל, כיתות מקדמות, חינוך מיוחד כוללני

* ילדים שאוהבים עבודת שטח כולל ניווטים, בישולי שדה, ספורט אתגרי, לינת שטח, משחקי שטח, משחקי ספורט ועוד…

* הורים שמוכנים לשתף פעולה תוך הבנה שהם מנהלים את הטיפול בילד ומוכנים לעבור תהליך עם עצמם סביב הורות לילדים עם הפרעת קשב (נדרש שיתוף פעולה מלא מצד שני ההורים, אלא אם הוחלט אחרת ע"י המרכז)

 

מה הילד והוריו מקבלים במרכז אורי?

* תוכנית התערבות אישית שנבנת בתחילת הדרך ע"י מגוון רחב של הערכות מקצועיות, כולן מועברות במסגרת המרכז. לאחר מכן מחליטים על מה לעבוד עם הילד מבחינה לימודית, חברתית, התנהגותית ורגשית ואיך לעזור להורים ולבית הספר

* קבוצת פעילות שבועית (כולל בחופשות לימודים) דרך עקרונות של טיפול בשטח ובקווים כללים של CBT (אימון קוגנטיבי – התנהגותי) במסגרתה עובדים עם הילדים על פיתוח התפקודים הניהוליים הלקויים שלהם.

* מסעות טיפוליים בשטח בכל חופשת לימודיים (סוכות, חנוכה, פסח וקיץ) במטרה ליישם את הכלים שהילדים רוכשים לאורך התהליך ובמטרה להכיר את הארץ היפה שלנו.

* מערך תמיכה והדרכה להורים ברמה הקבוצתית והפרטנית, כולל תמיכה 24/7 בהתאם לצורך. היתרון המרכזי בהדרכת ההורים שלנו היא שאנחנו מכירים לעומק את הילדים, בית הספר והמשפחה ויכולים לסייע במגוון תחומים. ההדרכה במרכז אורי פותחה ע"י ד"ר רונית פלוטניק – פסיכולוגית חינוכית והתפתחותית מדריכה. במרכז גם טיפוליים משפחתיים ייחודים בתחום הפרעת הקשב.

* פרויקטים חינוכיים להעצמה והעשרה של הילדים כולל ערב שנתי מיוחד שבו מוצגים סיפורי ההתמודדות של הילדים, נבחרת כדורגל, ערבי גיבוש הורים וילדים ועוד…

* מענים פרטניים ממוקדים לצרכים האישיים של הילדים וההורים כולל הוראה מתקנת, טיפולים פסיכולוגיים, טיפולים משפחתיים, הדרכה אישית התנהגותית, הדרכת הורים פרטנית ועוד…

* עבודה צמודה עם בית הספר שמבחינתנו הוא הגורם המשמעותי לשת"פ. בבית הספר רצון רב לעזור לילד אך גם מגבלות שמקשות את התהליך ולכן אנחנו כמרכז מאמינים שאנחנו צריכים להיות לעזר בכל אשר בית הספר דורש.

* קשר עם נוירולוגים ופסיכיאטרים בקהילה, כולל רופאים שהמרכז עובד איתם (מרכז אורי פועל להקמת מרפאת קשב ייחודית של המרכז)

* מרכז אורי מחבר בין כלל הגורמים שעובדים עם הילד (אפילו מדריכי חוגים) ובכך מיישם את העבודה הרב מערכתית. ההורים פנויים לבצע את משימות ההורות המשמעותית שלהם.

 

איך נרשמים?

למרכז אורי יש תהליך קבלה. לצערנו לא כל ילד שפונה יכול להתקבל. מאחר ומרכז אורי מממן 70 אחוז מעלויות הטיפול, אנחנו רוצים לדעת שהילד אכן מתאים למרכז ולכן אנחנו מקיימים ראיון קבלה בנוכחות שני ההורים והילד. בראיון אנחנו מציגים בהחרבה את פעילותנו וגם בודקים את ההתאמה של הילד.

על מנת להגיע לראיון קבלה אצלנו יש למלא טופס בקשה לרישום – לחצו כאן 

 

כמה זה עולה?

מרכז אורי הינו מרכז קהילתי שפועל ללא מטרות רווח. המרכז מגייס כספים ומשאבים לטובת הטיפול בילדים. אם זאת אנחנו גובים תשלום סמלי מההורים (30 אחוז) אשר נקבעים לאחר ביצוע הריאיון. בכל מקרה התשלום למרכז נמוך בהרבה מכל טיפול אחר בתחום!

 

לחוברת מידע על המרכז – לחצו כאן 

פרטים נוספים:

בכל שאלה, בקשה ועניין ניתן לפנות אלינו בדוא"ל uricenter@outlook.co.il , טלפון 050-6712091 (באין מענה ניתן להשאיר הודעה בתא הקולי ואנחנו נחזור אליכם), אתר אינטרנט www.uri.org.il , עמוד הפסייבוק הרשמי של מרכז אורי https://www.facebook.com/uricetner/

מוזמנים להצטרף גם לעמוד הפייסבוק של יותם ויסקופ – מנהל מרכז אורי ולהתרשם מהפעילות השוטפת www.facebook.com/uricenter2

 

עוד במרכז אורי – שירותים לקהילה:

* מבדק MOXO – כלי עזר לאבחון ADHD

* אבחון פסיכו – דידקטי מקיף ומקצועי

* ייעוץ להורים לילדים עם הפרעת קשב, לקויות למידה והפרעות התנהגות

* הרצאות לבתי ספר, צוותי חינוך וצוותי טיפול – עבודה רב מערכתית כבסיס להצלחה עם ילדים ובני נוער מתקשים

* הדרכה אישית להורים ולילדים