ספר הילדים "רק רציתי לספר לכם"

ספר הילדים "רק רציתי לספר לכם"

שלום,

בחודש מאי 2016 יצא פרויקט חדש "רק רציתי לספר לכם – ילדי מרכז אורי מספרים על ההתמודדות שלהם עם הפרעת הקשב" (2016). מדובר על פרויקט ראשון מסוגו שבו הילדים מספרים על הפרעת הקשב בבית, בבית הספר ועם חברים, זאת לצד ציורים שמתארים את מה שתיארו.
בספרון 30 סיפורים מרגשים עד דמעות שמשקפים באופן האמיתי ביותר את התחושות, הרגשות והמחשבות של הילדים המקסימים האלו. כמו כן ליד כל סיפור יש פרשנות מקצועית לגבי מאפייני הפרעת הקשב כפי שעלו מהסיפור, טיפים שהילדים נותנים להורים ולמורים ודבדרים שהיו רוצים שכולם ידעו עליהם.

ספרון חובה לכל ילד עם הפרעת קשב, מורה, הורה ומטפל.

ניתן לרכוש את הספרון בעלות של 150 ש"ח (כולל משלוח). כל ההכנסות הינן קודש להמשך הטיפול בילדי המרכז.

לפרטים נוספים ניתן להתקשר ליותם ויסקופ, מנהל המרכז 050-6712091 (באין מענה ניתן להשאיר הודעה), דוא"ל uricenter1@gmail.com
מוזמנים לבקר אותנו באתר www.uri.org.il
חשוב: התרומה מוכרת לצורכי מס עפ"י סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

לרכישה לחצו כאן  (לכתוב "עבור ספרון הילדים")

 לקריאת כתבה מיוחדת על ספרון הילדים – לחצו כאן

הקדמה לספר הילדים "רק רציתי לספר לכם – ילדי מרכז אורי כותבים על הפרעת הקשב שלהם"
מאת: יותם ויסקופ, מנהל מרכז אורי – עמותת צדק
התרגשות גדולה הייתה סביב כתיבת הספר המיוחד שבו ילדי המרכז כותבים על הפרעת הקשב שלהם. מדהים לקרוא את הסיפורים שלהם, ללמוד על ההתמודדויות שלהם ובעיקר להציץ באופן ייחודי לעולם הפנימי שלהם.
מרכז אורי הקהילתי אשר פועל במסגרת הפעילות הארצית של עמותת צדק הוא המרגש הקהילתי הראשון בארץ שפועל למען קידומם וטיפוחם של ילדים ובני נוער עם הפרעת קשב, היפראקטיביות וקשיי התנהגות. עצם העובדה שבמרכז ילדים על כל רצף הגילאים הזה מאפשרת לנו להכיר את מאפייני הקשיים וההתמודדות ברצף הגילאים השונה ובעיקר לזהות מה קורה כשמטפלים בהם או שלא. המרכז מפעיל הלכה למעשה עבודה רב מערכתית עליה מדובר לא מעט במחקרים השונים שנכתבו על טיפול ב – ADHD. אנחנו עושים בפועל עבודה רב מערכתית כזו שכוללת שיתוף פעולה הדוק ומקצועי בין ההורים (אשר מהווים מנהלי הטיפול בילד שלהם), בית הספר (שאחראי על הלמידה של הילד) והמרכז (אשר מתכלול בתוכו את מגוון המענים במטרה להוביל את הילד למשפחתו לאפיקים של הצלחה ופריחה). כל אלו פועלים במסגרת מודל חינוכי – טיפולי ייחודי שפותח בתוך המרכז וכולל עבודה עם הילדים על התפקודים הניהוליים שלהם באמצעות עבודה שרובה מתנהלת בשטח וכוללת את הפעילויות השבועיות והמסעות בחופשות הלימודים, מערך הדרכה ותמיכה להורים תוך הבנה שההורים הם אלו שמנהלים את הטיפול בילד, מערך תמיכה ושיתוף פעולה עם בתי הספר, מערך פרויקטים חינוכיים להעצמה של הילדים (כולל הכשרת מדריכים צעירים, שיתוף פעולה עם המשטרה, נבחרת כדורגל ועוד…), מערך תמיכה רגשית ולימודית ועוד…
בספר שלפניכם אפשר להיחשף לעולם המדהים הזה שנקרא התמודדות של הילדים עם הפרעת קשב. סיפורי הילדים מאפשרים לנו ללמוד בעיקר על חווית ההתמודדות שלהם תוך התבוננות בציורים שצירו על הפרעת הקשב בבית הספר, בבית ועם חברים ולאחר מכן כתבו על זה הסבר מפורט. לצד הציורים הילדים פורסים בפנינו מגוון רחב של כלים להתמודדות איתם בבית ובבית הספר ומספרים על החוויה שלהם בעבודה הרב מערכתית במרכז.
ספר זה שונה מלא מעט ספרים אחרים טובים שנכתבו בתחום שכן הוא נכתב ע"י הילדים ומציג לנו את עולמם ללא עריכה וסינון דברים.
בספר סיפורים של 30 בנים ובנות בגילאים השונים. אני מבקש להודות להם מכל הלב שאיפשרו לנו להביא בפניכם חוויה ייחודית זו. מי יתן וכל הבקשות שהילדים מעלים בסיפוריהם, הטיפים והכלים ובעיקר קריאת העזרה שלהם להתאמת מערכת החינוך אליהם – תישא פרי ותקל במעט על החוויה הקשה אותה הם מציגים.
אני מבקש להודות להורים היקרים שתמכו בהוצאת הספר, לטל רובין – רכזת המרכז ולדקלה אורן – המנהלת המצקועית של המרכז שסייעו בגיבוש הרעיון ובהוצאתו לפועל.
אני מזמין אתכם להתרשם מפעילות המרכז הייחודית באתר האינטרנט שלנו בכתובתwww.uri.org.il
קריאה מהנה,
יותם ויסקופ
מייסד ומנהל מרכז אורי הקהילתי
ע"ש תנ"צ אורי ויסקופ ז"ל
עמותת צדק – פועלים מכל הלב
 1